ochmoment

Ciao, jestem Karolina

i stworzenie tego tekstu zajęło mi prawie rok.

To nie tak, że wcześniej przestrzeń na BIO była pusta… po prostu treść nie oddawała w zadowalający sposób tego kim jestem, jak pracuję oraz czym konkretnie się zajmuję.

Skoro tu jesteś to zapewne szukasz informacji na mój temat,  dlatego postaram się zaspokoić Twoją ciekawość i opisać siebie najlepiej, jak tylko potrafię.

Wygospodaruj kilka minut skupienia, usiądź wygodnie i poznaj moją historię.

KIM JESTEM

Jestem internetowym samotnikiem, co brzmi absurdalnie w stosunku do tego czym zajmuję się na co dzień.

Internetowym samotnikiem… czyli kim?

Wyobraź sobie osobę, która bardzo nie lubi publikować na swój temat w sieci. Wyjątek stanowią miejsca z ukochanych podróży, kawałki muzyczne, które wyjątkowo przypadły jej do gustu lub szczątkowe informacje dotyczące jej życia zawodowego.

Osobę, która nie przepada za prowadzeniem dyskusji w necie oraz dzieleniem się prywatnymi lub semi prywatnymi sprawami na forum publicznym.

Osobę, która zwlekała z ujawnieniem swojej strony www przez wiele tygodni (chociaż była gotowa), bo nie mogła przełamać bariery częściowego obnażenia się przed e-światem.

To właśnie Ja… miło mi Ciebie poznać. ?

MOJA WIEDZA, JUŻ NIE TAKA TAJEMNA ? 

Budowanie marki osobistej freelancera to znacznie więcej niż dobry tekst O MNIE lub plan na estetyczne publikacje w mediach społecznościowych.
To budowanie rozwojowego biznesu, zdrowych relacji z klientami, stawianie granic w odpowiednim momencie, tworzenie skutecznych ofert, prowadzenie asertywnych negocjacji, odpowiedniego reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz wiele innych zagadnień, których nie można pominąć przy tworzeniu dochodowego freelancu.

I ja właśnie jestem tutaj po to aby nauczyć Ciebie wszystkiego co wiem, żebyś także Ty cieszyła się opłacalną pracą zdalną, która nie rujnuje, a pomaga celebrować życie na własnych zasadach.

MOJA FILOZOFIA ZAWODOWA

Moja filozofia jest taka, że praca ma mi nie przeszkadzać w życiu prywatnym.

Moją największą pasją są podróże, lubię żyć przyjemnie oraz sobie dogadzać. Dlatego zrezygnowałam z „etatu” i zrobiłam wszystko abym dotarła do tego miejsca, w którym znajduję się teraz.

Kocham pracować w domu, pod palmą, w kawiarni… czyli dokładnie tam, gdzie aktualnie mam ochotę przebywać.

Uwielbiam być samodzielna i decydować o tym co chcę robić, kiedy, gdzie i z kim.

Nigdy nie lubiłam pracować w biurze oraz przebywać z przypadkowymi ludźmi, bo musiałam, a nie chciałam.

Nigdy nie lubiłam posiadać szefa oraz podporządkowywać się komukolwiek na świecie. Mnie interesuje wyłącznie układ partnerski. ?

Tak właśnie działam i nie działam, a do komfortu wolności wyboru doszłam dzięki pracowitości, konsekwencji oraz uporowi.

Pamiętam czasy, kiedy moi znajomi wypoczywali po zakończonym dniu pracy, a ja zaciskałam zęby, zarywałam noce oraz weekendy – aby zrealizować dodatkowe zlecenia. Przesadzałam z ilością zajęć, ale chęć do nauki oraz ogromna motywacja do bycia niezależną sprawiały, że byłam niemalże niezniszczalnym tytanem.

Z perspektywy czasu uważam, że przeginałam i teraz wiem, że odpoczynek, regeneracja oraz przyjemności są równie ważne (albo nawet i ważniejsze!), co realizacja założonych celów.

MOJE DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Nieskromnie przyznam, że moje portfolio wygląda (w mojej ocenie i nie tylko) naprawdę nieźle. Współpracowałam z rozpoznawalnymi markami (np. 4fun.tv, The Color Run, T-Mobile Electronic Beats, Best Western Hotels, Stock S.A., czy ST Kruszwica S.A.) przy świetnych projektach, prowadząc media społecznościowe, wdrażając strategie sprzedażowe oraz realizując ciekawe akcje reklamowe z różnymi twórcami internetowymi.

Muszę przyznać, że była to szkoła życia obfitująca nie zawsze w pozytywne doświadczenia. Oprócz niesamowitych wyzwań zawodowych, szalonych wyjazdów i poznania wspaniałych osób – doświadczyłam mobbingu, braku uczciwości, czy fatalnego zarządzania ludźmi. Nauczyłam się dużo, a w kontekście prowadzenia własnej firmy świetnie rozumiem, że dobry zespół specjalistów, to zadowolony zespół, który zawsze może liczyć na mój szacunek oraz lojalność.

Ach, bo jeszcze nie wspominałam o tym, że OCH!MOMENT tworzy już 9 osób — ze mną na czele.

FREELANCE

Mogę śmiało rzec, że „na freelancie zjadłam zęby”. Przeprowadziłam wiele kampanii zakończonych sukcesem, ale popełniłam też mnóstwo błędów: źle zarządziłam pracą, zbudowałam kiepską (pod kątem biznesowym) relację z klientem, beznadziejnie zbudżetowałam projekt oraz nie podpisałam umowy… licząc na to, że ustalenia telefoniczne wystarczą do formalnej organizacji współpracy.

Wszystkie te doświadczenia sprawiły, że teraz dzielę się swoją wiedzą oraz doradzam innym, jak zostać freelancerem, jak docierać do klientów oraz budować dochodowy biznes.

Bo freelance… to biznes. Nie zapominaj o tym. ?

MAŁA WIELKA FIRMA

Odkąd pamiętam wzbraniałam się przed prowadzeniem firmy składającej się z większej ilości osób niż jedna.

Moje złe doświadczenia pracy w agencjach reklamowych ukształtowały we mnie wizję prowadzenia biznesu, jako chaotycznego koszmaru, który powoli wykańcza, wysysając siły witalne oraz zabierając cenny czas życia prywatnego.

I wiesz co…? Okazało się, że byłam w ogromnym błędzie.

Nie twierdzę, że praca to tylko przyjemności. Oczywiście czasem robię wybitnie nudne rzeczy, mam wszystkiego dość i marzę o ucieczce w Bieszczady lub Hawaje (tak naprawdę o Hawajach myślę nieustannie. Wynocha Covidzie! ? ).

Ale… prowadzenie biznesu nie jest dla mnie stresujące, nie wpływa negatywnie na życie prywatne i na własne życzenie zrezygnowałam z wyścigu, jak to brzydko mówią “szczurów”. Dodatkowo co jest bardzo ważne nauczyłam się tak dobierać klientów, że pracuję wyłącznie z ludźmi, z którymi przypadliśmy sobie do gustu. Nie lubię się umartwiać i niepotrzebnie męczyć, bo świat jest taki piękny, smaczny i ciekawy. ?

Jest jeszcze jeden BARDZO ważny aspekt, który sprawia, że zdecydowanie wolę pracować w moim OCH!MOMENT. Jestem usatysfakcjonowana z pieniędzy, które zarabiam i wiem, że NIGDY nie wynegocjowałabym takich kwot robiąc to co robię “u kogoś”.

OBSZARY DZIAŁAŃ

Dobieram skuteczne rozwiązania i doradzam innym, jak zostać freelancerem oraz zbudować stabilny biznes online.

Tłumaczę zawiłości dotyczące wyszukiwania atrakcyjnych ogłoszeń o współprace oraz zdobywania nowych zleceń.

Uczę, jak się prezentować, tworzyć skuteczne opisy usług/produktów oraz docierać do klientów.

Dzielę się moimi sposobami na odpowiednią wycenę swoich usług oraz asertywne negocjacje biznesowe.

Konsultuję, wspieram oraz pomagam rozwiązywać problemy, na które napotyka każda osoba budująca swoją markę w sieci.

DZIĘKUJĘ ZA POŚWIĘCONY CZAS

Cieszę się, że dotrwałaś do końca mojego opisu i mam nadzieję, że pozostaniemy w kontakcie.

Trzymam kciuki za Twój biznes, a jeśli będziesz potrzebować wsparcia, to wiesz gdzie mnie znaleźć. ?

P.S. Kolory mojej marki to wszystkie odcienie czekolady! Mlecznej, gorzkiej, białej i karmelowej. Od teraz tak właśnie kojarz OCH!MOMENT: z czymś co osładza życie i sprawia, że jest przyjemniejsze. ?

ULUBIONE DŹWIĘKI: CHANEL ISLE

GUILTY PLEASURE: BING BANG THEORY

ULUBIONE WINO: PRIMITIVO DI MANDURIA

ULUBIONE ZWIERZE: MÓJ PIESEŁ

ULUBIONA KUCHNIA: WŁOSKA

ULUBIONA CZYNNOŚĆ: KĄPIEL W WANNIE

Poznaj opinie o mojej pracy

Czego jeszcze o mnie nie wiesz?

klik

Zajrzyj na Bloga!

Jeśli masz ochotę poznać moje merytoryczne spojrzenie na budowanie freelancerskiego biznesu, to koniecznie wpadnij na bloga.

klik

Zapisz się na konsultację!

Konsultacja indywidualna to
90 minutowe wideo spotkanie, podczas którego porozmawiamy o tym, o czym tylko chcesz i potrzebujesz. Otrzymasz ode mnie zindywidualizowane odpowiedzi na każde zadane pytanie oraz plan działań, który bez problemu wdrożysz, a tym samym rozwiążesz omawiany problem.

klik

Gdyby nie freelance to...

…nie znalazłabym się przypadkiem w Kalabrii, a nie w Toskanii. Nie zostałabym tydzień w na końcu świata, a potem w drodze powrotnej do domu nie wysiadłabym spontanicznie z pociągu aby przeżyć kolejną przygodę. 🙂