Kochani czytelnicy bloga.

W związku z zaistniałą sytuacją na świecie (coronomasakrejszyn) pomyślałam, że natychmiast powinnam zadbać o nowe kompetencje zawodowe w celu rozbudowania mojej oferty działań.

Nie będę owijać w bawełnę, że lubię życie na poziomie, a hajs musi się zgadzać.

Lubię też dobrze zjeść i zawsze, jak zjem za dużo, to potem bardzo interesuję się różnymi dietami. 

Przez ostatnie kilka dni rozmyślałam intensywnie co tu zrobić aby zarobić i się nie narobić. Pewnego dnia połączyłam wszystkie puzzle i zrozumiałam, że jedyną słuszną drogą, którą powinnam podążać… to przekwalifikowanie się na SENIOR MENADŻERA DS. DIETOLOGII.

To naprawdę niesamowite, że od nowego zawodu i świetnie prosperującego biznesu dzieli nas tylko kilka kliknięć. 

Genialne, prawda?

 

„Sukces jest wynikiem właściwej decyzji” – Eurypides

Mam nadzieję, że po przeczytaniu krótkiego wstępu urosła Wam gula oburzenia i pomyśleliście, że delikatnie mówiąc upadłam na głowę. 

Czy proponowanie komuś usług, których nie potrafi się dobrze zrealizować jest moralne? 

Czy narażanie czyjegoś zdrowia i proponowanie konkretnych zaleceń, jeśli nie zna się dobrze specyfiki tematu jest moralne?

Czy wciskanie kitu i branie za to pieniędzy jest moralne?

OCZYWIŚCIE, ŻE NIE.

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego w ogóle to piszę?

Ano dlatego, że od kilku dni krążą po necie specyficzne reklamy, które poważnie podniosły mi ciśnienie. Mam podejrzenia, że ich twórcy żerują na obecnej sytuacji i chcą złapać jak najwięcej zdesperowanych klientów, którzy dramatycznie potrzebują postawić swój biznes online lub szybko się przebranżowić.

Co zatem przykładowo proponują?

Kurs online, dzięki któremu w 30 dni postawicie na nogi świetnie prosperującą agencję reklamową. Brak doświadczenia w marketingu nie stanowi żadnego problemu.

3miesięczny program, który zakłada opanowanie do perfekcji zagadnień reklamowych z obszarów: marketingu w mediach społecznościowych, copywritingu, reklamy w Google, reklamy na Facebooku, E-mail marketingu i wiele innych. Kurs tak bardzo zmienia życie, że po jego ukończeniu z łatwością znajdziecie tłum klientów i zaczniecie zarabiać więcej niż wynosi typowa pensja pracy w godzinach 9 -17 (cokolwiek ta typowa pensja znaczy 🙂 ).

Będzie krótko i zwięźle:

Marketing w mediach społecznościowych (tak jak każda inna dziedzina) wymaga czasu na jej naukę oraz zrozumienie. Czy chcielibyście pójść do dentysty, który zawodu uczył się w Wyższej Szkole Zdrowia, Szczęścia i Pomyślności, a wiedzę zdobył podczas 2 miesięcznego kursu wakacyjnego? Pewnie nie… Przykład przełóżcie na inne dziedziny i niech Was nie kuszą obietnice drogi na skróty, które ponoć zaprowadzą Was na szczyt. Szczyt żenady chyba. 😉

Marketingu internetowego nie nauczycie się z jednej książki, czy webinaru. Marketing to głównie praktyka, poparta teorią. Musicie jednak wiedzieć, że teoria zmienia się niezwykle szybko i aby nadążać, powinniście być praktykami.

Na praktykę potrzeba czasu.

Tak jak niewykwalifikowany dietetyk (Senior Menadżer ds. dietologii 😀 ) może komuś zrujnować zdrowie, tak nieopierzony marketingowiec może komuś zrujnować portfel.

Chcę także dodać, że marketing nie jest czarną magią dostępną tylko dla wybranych. Marketingu da się nauczyć, ale zanim chcielibyście zacząć zarabiać GRUBE $$$ poprzez realizowanie przeróżnych kampanii reklamowych dla klientów – przed Wami droga dłuższa, niż 30 dniowy, a nawet 3 miesięczny kurs online.

Rozwagi wszystkim w tym trudnym momencie! 🙂

P.S. Czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego „wszystkie ludzie sukcesu” nadają z Dubaju :D? Czy nie można już odnieść sukcesu i siedzieć sobie spokojnie w Bieszczadach?