Freelance,  Lifestyle

Od pracownika do freelancera. Moja droga do własnego biznesu.

Cześć! 

Jestem Karolina i w życiu przerobiłam wiele form zatrudnienia. Chciałabym opowiedzieć Wam moją historię o tym, dlaczego wybrałam freelance oraz zbudowałam własny biznes.

Odkąd pamiętam poszukiwałam wolności. Byłam niepokorna i alergicznie reagowałam na wszelkie próby podporządkowania mnie do ogółu.

Dawno temu pozornie przypominałam słodką dziewczynkę, która z niewinnym uśmiechem pragnęła dostosować się do ówcześnie panujących reguł. Często starałam się przeforsować swoje zdanie, co nierzadko wpędzało mnie w kłopoty. Asertywność była moją mocną stroną od najmłodszych lat, a chęć podążania własnymi ścieżkami przezwyciężała strach przed przykrymi niekiedy konsekwencjami.

Z biegiem czasu silna potrzeba bycia niezależną rosła we mnie coraz bardziej. Nie mogłam się doczekać aż zakończę edukację szkolną i rozpocznę karierę w branży reklamowej. Często wyobrażałam sobie, że kiedy dorosnę, będę pracować w pięknym biurze, wyłącznie przy interesujących projektach, tworząc genialne kampanie promocyjne. Nie muszę chyba wspominać, jak bardzo moje nastoletnie pragnienia odbiegały od rzeczywistości. 🙂

Marząc o zostaniu kobietą sukcesu, uczęszczałam do szkoły muzycznej i większość mojego czasu oraz energii poświęcałam grze na fortepianie. Ah, nikt nigdy nie zrozumie, jak bardzo mnie ta czynność uwierała. W tamtych czasach (około 15 lat temu) wszelkie artystyczne odstępstwa od normy nie były dobrze widziane. Utwory dawno nieżyjących kompozytorów trzeba było wykonywać wedle z góry narzuconych zasad, a swoich nauczycieli od instrumentu traktować niczym bóstwa objawione. Jak możecie się domyślać, z tym również miałam wielki problem. 🙂 

Muszę przyznać, że szkoła muzyczna ukształtowała we mnie pracowitość, samodyscyplinę oraz umiejętność bardzo dobrej organizacji czasu. Dodatkowo intensywne obcowanie ze sztuką pobudziły wyobraźnię oraz nieograniczone pokłady kreatywności, które w zawodzie marketingowca są niezwykle ważne.

Całe życie marzyłam o podróżach, o przygodach, o odkrywaniu nowych miejsc i poznawaniu ciekawych ludzi. Niedawno zdałam sobie sprawę, że moje ulubione bajki z dzieciństwa dotyczyły przemieszczania się. Przygody Sindbada Żeglarza, Opowieści z Narni, Przypadki Robinsona Crusoe – to tylko niektóre z tytułów, które przyprawiały mnie o drżenie serca.

Uwielbiam zmiany, spontaniczne zwroty losu, różnorodność i wielobarwność w życiu. Praca za biurkiem, agencje reklamowe, konieczność podlegania biurowym regułom, mało interesujące projekty – te oraz inne aspekty pracy na etacie sprawiały, że pewnego dnia wybuchłam i powiedziałam dość.

Decyzję o założeniu firmy podjęłam w mało przemyślany sposób i chociaż wszystko potoczyło się, jak w filmie – jeszcze długo musiałam poczekać na to aby praca zdalna stała się w miarę bezpiecznym, dochodowym i stabilnym źródłem utrzymania. 

W międzyczasie odbyłam kolejne podróże, zamieszkałam na 3 lata we Włoszech, przeżyłam fantastyczne przygody, zaliczyłam przerwy i powroty do pracy zdalnej. Szukałam siebie (pod kątem zawodowym), popełniłam mnóstwo błędów, kilka razy dałam się oszukać, aż po burzy wyszło słońce. 🙂 

Wypracowałam własną markę osobistą i od długiego czasu nie muszę samodzielnie szukać zleceń. Klienci przychodzą do mnie dzięki rekomendacjom, prowadzę ciekawe projekty, odczuwam stabilizację zawodową, a przede wszystkim mogę wyjeżdżać wtedy, kiedy mam na to ochotę. Nie mój szef. 🙂

Teraz nadszedł moment aby podzielić się moją wiedzą z wszystkimi tymi, którzy marzą o tym aby opanować meandry budowania wizerunku oraz sprzedaży poprzez media społecznościowe.

Czym się zajmuję?

Praca to moja pasja. Brzmi, jak banalny slogan… ale naprawdę tak jest.  Jestem specjalistką w dziedzinie promocji online. Współpracuję z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które nie posiadają budżetów na agencje reklamowe i uczę, jak mogą działać samodzielnie oraz skutecznie.

Wspieram budowanie wizerunku marek w sieci, obmyślam oraz realizuję kreatywne akcje promocyjne, prowadzę audyty działań, tworzę strategie działań w zależnosci od celu i doradzam co można zrobić lepiej aby o produkcie/marce\Tobie było głośno. Pomagam także konstruować skuteczne oferty sprzedażowe, dobre portfolio oraz wymyślać nowe produkty do sprzedaży.

Na blogu podzielę się z Tobą moją wiedzą, spostrzeżeniami, nowymi wnioskami oraz pomogę Ci nie popełnić tych samych błędów, które popełniłam ja. 

Przebyłam długą drogę od pracownika do freelancera. Nie było łatwo… ale cieszę się, że starczyło mi samozaparcia oraz pasji aby dotrzeć do miejsca, w którym jestem teraz.

Rozgoście się i do zobaczenia niebawem! 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *